16 000 Ft
Leeder, Ehrenfried és Schade, Theodor (szerk.): Illustrirter Handatlas für Freunde der Erdkunde und zum Gebrauch beim Unterricht. Mit 22 Blättern in Stahlstich mit erläuterndem Texte. Leipzig, 1863, Brockhaus. Német nyelven. 22 db acémetszetű illusztrált térképpel és szöveges oldalakkal. Félvászon kötésben, sérült gerinccel, foltos és sarkaiban kissé sérült borítóval, hátsó kötéstáblán töréssel, laza kötéssel. Helyenként szakadt és foltos lapokkal. Ausztria szövegrésznél egy bekezdés kék ceruzával áthúzva. Címlapon tulajdonosi bélyegzővel. Ritka!