Térképek

Tételek száma: 121

1921 Pest-Pilis-Solt-Kiskun vármegye közigazgatási térképe, 1:225 000, Magyar földrajzi Intézet Rt., szakadásokkal, foltos, 94×63 cm
13489.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43

cca 1934 ÁTI kisatlasz. Földrajzi leírás, statisztikai adatok, 56 sokszínű és 155 szövegközti térkép, névmutató 30 ezer helynévvel. Bp., é.n., Magyar Királyi Állami Térképészet, VIII+176 p.+32 t.(térképek)+156+4 p. (névmutató.) Javított gerincű félvászon-kötés, kopott, kissé foltos borítóval.
13490.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57

cca 1896 össz. 70 db magyar vármegye térkép a Pallas Nagy Lexikonából, teljes (!), néhány lap szélén apró foltokkal, egyiken kisebb szakadásokkal, egyik lapszéli firkával. 24x30 cm
13491.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
25,91
28,57
15

cca 1890-1900 össz. 40 db különféle témájú térkép a Pallas Nagy Lexikonából és többségében a Meyer's Konversations Lexikonból, többek közt magyar vármegye (Csik, Csanád, Csongrád) térképekkel, néhány lap szélén szakadásokkal és apró foltokkal, 24x30 cm körüli méretben
13492.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,15
4,57

Leeder, Ehrenfried és Schade, Theodor (szerk.): Illustrirter Handatlas für Freunde der Erdkunde und zum Gebrauch beim Unterricht. Mit 22 Blättern in Stahlstich mit erläuterndem Texte. Leipzig, 1863, Brockhaus. Német nyelven. 22 db acémetszetű illusztrált térképpel és szöveges oldalakkal. Félvászon kötésben, sérült gerinccel, foltos és sarkaiban kissé sérült borítóval, hátsó kötéstáblán töréssel, laza kötéssel. Helyenként szakadt és foltos lapokkal. Ausztria szövegrésznél egy bekezdés kék ceruzával áthúzva. Címlapon tulajdonosi bélyegzővel. Ritka!
13493.

Leeder, Ehrenfried és Schade, Theodor (szerk.): Illustrirter Handatlas für Freunde der Erdkunde und zum Gebrauch beim Unterricht. Mit 22 Blättern in Stahlstich mit erläuterndem Texte. Leipzig, 1863, Brockhaus. Német nyelven. 22 db acémetszetű illusztrált térképpel és szöveges oldalakkal. Félvászon kötésben, sérült gerinccel, foltos és sarkaiban kissé sérült borítóval, hátsó kötéstáblán töréssel, l...

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
41,45
45,71

cca 1880-1900 össz. 15 db kétoldalas német nyelvű térkép (Magyarország, USA, Dánia, Hollandia, Németország stb.), feltehetően egy atlaszból, szakadásokkal, foltokkal, Magyarország firkált, 40x50 cm
13494.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,15
4,57

A magyarországi nyelvterületek, szigetek és nyelvmedencék Északnyugaton, tervezte Balogh Pál, rajzolta: Br. Proff Kocsárd, melléklet a Népfajok Magyarországon című dolgozathoz, kiadja: Hornyánszky, szakadásokkal, 88×95 cm
13495.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,13
20,00

1896 Jelentékenyebb folyóink vízjárásának átnézete, térkép, ragasztott, 41×65 cm
13496.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57

Hortobágyi nemzeti park térkép 68x68 cm
13497.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57

2 térkép-melléklet könyvben, a visszatért területekkel: Magyarország 1941 július havában-Az intézet vidéki fiók és leányintézeteinek hálózata, 29x41 cm, Az intézet fiókhálózata 1941-ben Budapest Székesfőváros területén, 56x29 cm. Pesti Magyar Kereskedelmi Bank 1841 - 1941. Száz esztendő emlékei. A bevezetőt dr. Lamotte Károly írta. Budapest, 1941,[Posner-ny.], 71 sztl. lev. + 2 (hasonmás)+2 (térkép) t. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés, jó állapotban. Teljes, a térkép-mellékletek általában hiányoznak!
13498.

2 térkép-melléklet könyvben, a visszatért területekkel: Magyarország 1941 július havában-Az intézet vidéki fiók és leányintézeteinek hálózata, 29x41 cm, Az intézet fiókhálózata 1941-ben Budapest Székesfőváros területén, 56x29 cm. Pesti Magyar Kereskedelmi Bank 1841 - 1941. Száz esztendő emlékei. A bevezetőt dr. Lamotte Károly írta. Budapest, 1941,[Posner-ny.], 71 sztl. lev. + 2 (hasonmás)+2 (térké...

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,15
4,57

Terrae Sanctae Tabula e Scripturae Sacrae,Joseph Nicolaus de L' Isle 1763. A Szentföld színezett rézmetszetű térképe. 1 lap a kettőből 49x34 cm
13499.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
51,81
57,14

cca 1685 Nicolas Visscher (1618-1679): Flandria rézmetszető térképe. Hajtásnál hátoldalt ragasztással összefogva, szélénél, kicsi, képet nem éríntő szakadások. / cca 1685 Map of Flandria (Flanders). Etching by Nicolas Visscher. In the middle on the backside glued together, smal tears (not reaching the image) on the gutter. 59x50 cm
13500.

Kikiáltási ár:
100 000 Ft
259,07
285,71

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft