cca 1880-1890 Örvényi Béla rajzolókönyve, vázlatfüzet több mint száz klf. technikájú rajzzal, részben gyerekrajzok. Érdekssége, hogy különböző elsősorban debreceni (pl. Örvényi gyógyszertár "Az arany angyalhoz), de székelyhidi, gödöllői helyszíneket is megörökít. Korabeli aranyozott vászonkötésű albumban, sérült gerinccel, kopott borítóval, kötés elvált.
cca 1890-1910 A nagyjeszeni Jeszenszky család címere, színezett nyomat, Bp., Posner és Fia, kisebb foltokkal, ragasztónyommal, sarkán töréssel, apró lyukakkal, 33x24,5 cm