Scherzer, Dr. Karl von: Reise der Oesterreichischen Fregatte Novara um die Erde, in den Jahren 1857, 1858, 1859... Zweite Auflage. I-II. Bände. (3 kötetben teljes)
Wien, 1864-1866. Carl Gerold's Sohn. 1t.+VIII+(2)+352+32p.+10t.+2 kihajt. mell.+9 kihajt. térk.; VI+(2)+448+(1)p.+7t.+2 kihajt. mell.+15 kihajt. térk.;
Aranyozott, kiadói vászonkötésben. Néhány lapon kissé foltos. Jó példány!
Miskolcz város története és egyetemes helyirata. I-II. köt.: I. köt.: Miskolcz város helyirata, természeti viszonyainak leírása és őstörténelme. II. köt.: Miskolcz város története. 1000-1800. Miskolc, 1886-1904, Város Közönsége, 435 p. ; 733+1 p.+V t. Gazdag szövegközti képanyaggal illusztrált. Korabeli félbőr-kötésben, márványozott lapélekkel, intézményi bélyegzőkkel, volt könyvtári példány, a borítón kis kopásnyomokkal, a II. kötet gerincén kis hiánnyal, az I. kötet utolsó lapja kijár, az I. kötetből a képtáblák és térképek hiányoznak
Almásy László: Rommel seregénél Libyában. Bp., 1943. Stádium. 207 p. Gönczi Gebhardt Tibor szövegközti illusztrációival. Kiadói illusztrált félvászonkötésben. Erősen sérült, első előzéklap nélkül. Szétvált fűzés, levált borítók. Könyvtest ép.
Dr. Nagy Béla: Solt-Harta és Vidéke Általános Fogyasztási és Értékesítő Szövetkezet története. [Dunaújváros, 1972], Fejér M. Ny. V. Dunaújvárosi Telepe, 69 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés. Megjelent 1100 példányban.