Vörös Márton: A szerencsés expedíció. Hans W. Ahlmann kutató útja az északi jégvilágba. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., Franklin. Kiadói aranyozott egészvászon kötés enyhén kopott
[Steinen, Karl von den (1855-1929)]: dr. Steinen Károly: Közép-Brazília természeti népei között. A második Xingú-expedició (1887-1888) útjának vázolása és eredményei. 3 térképpel. Ford.: dr. Bátky Zsigmond. Bp., é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), Franklin, 275 p. +11 (fekete-fehér fotók) +3 (térkép) t. Egészoldalas és szövegközi illusztrációkkal, fekete-fehér fotókkal, térképekkel illusztrálva. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált félvászon-kötés, kissé sérült, kopott borítóval és gerinccel, helyenként kissé foltos lapokkal.
Novák László: Fejfák a Duna-Tisza közén. Arany János Múzeum Kismonográfiái 1. Nagykőrös, 1984, Arany János Múzeum. Második kiadás. Számos fekete-fehér képpel illusztrált .Kiadói kartonált papírkötés, kissé sérült borítóval és gerinccel. Megjelent 1000 példányban.
[Agostini, Alberto Maria de (1883-1960)] Alberto M. De Agostini: Tíz esztendő a Tűzföldön. Fordította: Cholnoky Béla. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1927.], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 250+1 p.+ XVI (fekete-fehér képtáblák) t. +2 (kihajtható térképek) t. Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kopásnyomokkal, lapszéli foltokkal, hiányzó térkép melléklettel.
Sebestyén Ádám: A bukovinai andrásfalvi székelyek élete és története Madéfalvától napjainkig. Szekszárd, 1972, Tolna Megyei Tanács VB. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói foltos egészvászon-kötés. Megjelent 3000 példányban.