Lőw Immanuel - Kulinyi Zsigmond: A szegedi zsidók 1785-1885. (Előszó: Reizner János.) Szeged, 1885. Kiadta a Szegedi Zsidó Hitközség. (Endrényi ny.) 1 t. XXVI l. 1 sztl. lev. 373 l. 17 t. Pollák Zsigmond portréival Sérült címlappal, korabeli félvászon kötésben
Magyarországi zsidó hitközségek 1944. április. A Magyar Zsidók Központi Tanácsának összeírása a német hatóságok rendelkezése nyomán. I. rész: Adattár. A-B (I-II.) Függelékben: A magyarországi izr. hitközségek szervezete, 1868-1950. Közzéteszi: Schweitzer József. Az eredeti kérdőívek és dokumentumok alapján sajtó alá rendezte: Frojimovics Kinga. Szerk.: Komoróczy Géza. Hungarica Judaica 6. Bp.,1994...
Zsidóság és kereszténység a múltban és a jelenben I-II. köt. I. köt.: Zsidóság és kereszténység Krisztustól a középkor végéig. II. köt.: Újkori és modern zsidók Jézus Krisztusról és a kereszténységről. Bp., én., Gede Testvérek. Reprint kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, szép állapotban.
Flavius József Ó-Kori héber történetírünak a zsidók ősrégi voltáról szóló vitairata. Magyar-Latin kiadás. ford: dr. Istóczy Győző. Bp., 1903. Buschmann. 211p. Kiadói papírkötésben
Töredék. Fejezetek a Veszprémi Zsidó Közösség történetéből. Tanulmány és emlékezés a veszprémi városi és a megyei zsidóság tragédiájáról (1944-1945). Szerk.: Máthé Éva. Veszprém, 2001, Veszprémi Zsidó Örökségi Alapítvány. Kiadói papírkötés.
Gerő Ödön: Emlékezések zsidó magyar értékekre. Bp., 1933. Budai Izraelita Hitközség. Három tanulmány, többek közt Perlmutter Izsákról és Alexander Bernátról. Kiadói papírborítóval, borítón kisebb sérüléssel. Helyenként szöveget nem érintő hiányokkal a lapok alsó sarkaiban. Máskülönben jó állapotban. 27p. Ritka!
Nemes Ákos Kálmán-Soltész György: Hol lehet elhelyezkedni? Zsidók letepülési és elhelyezkedési lehetőségei a külföldön és a gyarmatokon. Bp., é.n. Demokrata újság 40 p. Foltos sérült papírkötésben
Te vagy a tanu! Ukrajnától Auschwitzig. Szerk.: Pór Dezső, Zsadányi Oszkár. Az előszót írta: nagybaczoni Nagy Vilmos. Bp., (1947), Kossuth (Szikra-ny.), 482+2 p. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, sérült, kissé hiányos kiadói papír védőborítóban.
Tamás könyve. Szerk.: Kieselbach Anita, Molnos Péter. Koncepció és összekötő szöveg Tóth Ildikó. Történeti kutatás: Anna Maria Hábermann. Bp.,[2009],Kieselbach. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.