Balogh Károly: Fogászat. Bp., 1958, Medicina. Harmadik kiadás. Számos fekete-fehér és színes fotóval, ábrával illusztrálva. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült, kopott borítóval és gerinccel. Megjelent 4710 példányban.
Gaál István: Amit rosszul tudunk. Természettudományi koholmányok és balítéletek. Bp., én., Kir. M. Egyetemi Nyomda. Kiadói egészvászon-kötésben, kissé kopott borítóval.
Növényélettani praktikum. Ásványi táplálkozás. Sejtélettan. Növekedés és fejlődés. Szerk.: B. A. Rubin. Ford.: Dr. Vetter János. Bp., 1984, Tankönyvkiadó, 384 p. Kiadói kartonált papírkötés. Megjelent 1500 példányban.
Cholnoky Jenő, Kövesligethy Radó: A világegyetem. A Föld és a csillagvilág fizikai tüneményeinek ismertetése. A Műveltség Könyvtára. Bp., 1906, Athenaeum. Első kiadás. Gazdag, fekete-fehér és színes képanyaggal illusztrálva, melléklettel (A csillagos ég, Budapest szélességére számított horizonnal). Kiadói aranyozott, szecessziós félbőr-kötés, kissé sérült, foltos, kopott borítóval, sérült, ragaszt...
Feliczián Vilmos: Csodálatos természet. Barangolás a természettudomány világában. Bp., [1939], Singer és Wolfner, 220+3 p. Számos szövegközi illusztrációval. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban, helyenként kissé foltos lapokkal.
Fülöp Zsigmond: Csodák az állatvilágban. Bp., én.,Népszava. Kiadói papírkötés, szakadt, foltos borítóval, az utolsó két lapon szakadással, kis sérüléssel.
Török Lajos: Kozmetika. A bőr ápolása és szépséghibáinak gyógyítása. Bp.,(1927), Dick Manó,(Hornyánszky-ny.), 160 p. Gyógyítás I. kötet. Szövegközti képanyaggal illusztrálva. Kiadói kissé kopott aranyozott egészvászon-kötés.