[Třanovský, Jiří (1597-1637):] Cithara sanctorum: Pjsně Duchownj, staré y nowé, kterychz cyrkew krest'anská pri wyrocnjch slawnostech a památkách ... Hozzákötve: Phiala sanctorum. Modlitby nábozné ze Swat. Pjsma wybrané a... Hozzákötve: Prjdawek pronikawych nowych y nekterych starych pjsnj. V Budjné [Buda],1830.,Landerer, 1 t.+XIV+1184 p.+25 sztl.+237+3+108+4 p. Szlovák nyelven. Rézveretes egészbőr-kötésben, réz kapcsokkal, kopott borítóval, az egyik kapocsnál a kötéstábla sérült, foltos lapokkal, egy-két sérült, egy-két gyűrött lappal, a lapok az éleiknél finoman összeragadtak, de ezeket apránként szét lehet szedni.
[Zschokke, Johann Heinrich Daniel (1771-1848)]: Áhítatosság' óráji a' valódi kereszténységnek és a' házi isteni tiszteletnek előmozdítására. 5. rész. Buda, 1830., M. Kir. Universitas betüivel, 640+3 p. Korabeli erősen kopott, foltos kartonált papírkötés, foltos lapokkal.
Johann Nepomuk Langs, Predigten auf alle Sonn- und Festtage des Herrn, seiner göttlichen Mutter, wie auch der Heiligen Gottes, die noch gefeyert werden, nebst mehreren .
Lang, Zweyter Jahrgang. Johann Nepomuk. Augsburg, 1807. Matthias Riegers sel. Buchhandlung, Kokrabeli félbőr kötésben
Manga János: Magyar katolikus népélet képekben. [Bp.], 1948., Misztótfalusi, 81 p. A 39. oldaltól egészoldalas fekete-fehér fotókkal. Kiadói papírkötés, kiadói illusztrált papír védőborítóban, a papír védőborító kissé szakadt,rajta egészen kis hiánnyal, és a hátsó borítója pedig foltos.
Vallások könyve. Lao-Ce: Tao te king; A Korán szemelvényekben; Szent Ágoston vallomásaiból; Arany legenda (egy kötetben). Bp.,é.n. [cca 1947-1950], Officina. Kiadói félvászon-kötés, kiadói szakadt, kissé foltos papír védőborítóban.
Vallási néprajz 9. Kárpátaljai tanulmányok. Szerk.: Küllős Imola, Molnár Ambrus. Bp., 1997., Magyar Református Egyház Teológia Doktorok Kollégiumának Egyházi Néprajzi Szekciója. Kiadói papírkötés.
Kroll, Gerhard: Jézus nyomában. Bp., 1985, Szent István Társulat, 595 p. Második kiadás. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói műbőr-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.