Történelmi dokumentumok, kéziratok, érdekességek

Tételek száma: 64

József Attila (1905-1937) költő nagy méretű fotója autográf aláírásával. Várkonyi fotó, matricával jelzett, Foltos. Üvegezett keretben. (proveniencia: Faludy György hagyatékából). Fotó méret 38x27 cm Keret mérete 56x48 cm
13218.

Kikiáltási ár:
300 000 Ft
777,20
857,14
9

1772 Draveczky Gábor Szepes megyei kapitány, ezredes autográf levele a királyi kancellárnak, melyben megköszöni a Szent István rend neki adományozott keresztjét, és kéri, hogy még egy példányt csináltathasson, hogy mindig legyen egy tartalék.
13219.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14
34

1848 Szeged. Az 1848 áprilisi népgyűlésről készült hirdetmény "Tisztelt Nemzeti Kormány!" címmel. Szeged, 1848. április 12. Grünn. 1 lev. A Szeged sz. kir. város közönsége által jegyzett kiáltványban a szerzők kifejtik, hogy külpolitikailag "Velence s Lombardia szabaddá nyilatkoztatása, az aldunai tartományoknak önállóságra fölhívása s ennek kivivásában gyámolítása és a lengyel függetlenség helyre állítása" abirodalom számára nem hogy veszteséget, hanem előnyt jelentene. A kiáltvány felhív arra, hogy a külügyek irányításában is az egyenlőség és a testvériség elvei érvényesüljenek. Körülvágott. 34x25 cm
13220.

1848 Szeged. Az 1848 áprilisi népgyűlésről készült hirdetmény "Tisztelt Nemzeti Kormány!" címmel. Szeged, 1848. április 12. Grünn. 1 lev. A Szeged sz. kir. város közönsége által jegyzett kiáltványban a szerzők kifejtik, hogy külpolitikailag "Velence s Lombardia szabaddá nyilatkoztatása, az aldunai tartományoknak önállóságra fölhívása s ennek kivivásában gyámolítása és a lengyel függetlenség helyre...

Kikiáltási ár:
14 000 Ft
36,27
40,00
9

1849 Azon tárgyak jegyzéke melyet az 1848-as forradalom alatt hazaárulásért kivégzett gróf Zichy Ödön ((1809-1848) után maradtak és melyeket elárvereztek, a vevők neveivel 4 p
13221.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
51,81
57,14

13222.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
77,72
85,71

1850 Welden tábornagy felhívása Bécs ostrománál és az olasz háborúban megsérült katonák segélyezésére szóló felhívás. Hirdetmény.60x50 cm
13223.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57

1850 A (szabadharc során) súlyos károkat szenvedett Losonc város lakosainak segélyezésére szóló felhívás. Hirdetmény. Foltos 36x24 cm
13224.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43
17

1859 Tanárky Gyula (1815-1880): gazdasági író, 1848-as szabadságharcos, Kossuth Lajos titkára az emigrációban autográf levele Irányi Dánielnek, melyben Henszlmann Imre (1813-1888) náluk, Londonban hagyott kéziratait próbálja rajta keresztül visszajuttatni neki, mert "most ideig óráig sem tudjuk, hol fog bennünket a legközelebbi óra találni" 2 beírt oldal
13225.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
77,72
85,71
9

1870 Békés vármegye levéltárnoka címeres gumibélyegző fa nyéllel. Bienenstok Lipót réz plakettel jelzett 7,5 cm
13226.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14

1870 gr. Batthány Lajos, magyar miniszterelnök hamvainak városi köztemetőbe való áthelyezésére szóló meghívó Barna Zsigmond városi főjegyző és Gamperl Alajos helyettes főpolgármester autográf aláírásával
13227.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
25,91
28,57
13

1880 Capitalien-Tabelle Gálffy György, pénzügyi kimutatás német nyelven
13228.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57

cca 1890 Kiskunhalas rt. város MÁV állomásának vasútállomás kézzel rajzolt helyszínrajza karton borítóval / Railway station hand drawn outline 95x34 cm
13229.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
31,09
34,29

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft