Farkasházy Miklós (1895-1964): 20 lino. Linómetszet, papír, mindegyik jelzett, lapméret: 49,5×34,5 cm. Officina, é.n. A művész, Farkasházy Miklós által Lőbl Ödön (1904-1966) könyvkiadónak, az Officina kiadó egyik tulajdonosának dedikált, 1947 húsvétján! Hiányos! Összesen: 18 db linómetszet, 2 db hiányzik. Borító mappán szakadások, fedlap elvált a mappától! Metszetek jó állapotban.
Forgács István (1915-): Jelenet, 1940-es évek. Tempera, ceruza, papír, jelezve jobbra lent. Üvegezett fa keretben, 22,5×43,5 cm. Forgács István Szegeden született, majd 1933-tól a Képzőművészeti Főiskolán tanult, később Aba-Novák Vilmos hatása alá került. Ez az árverésünkön szereplő alkotásán is megmutatkozik. / Pencil and tempera on paper, signed, framed.