Giorgio Vasari: A renaissance nagy művészei. Fordította és bevezetéssel ellátta: Brelich Mario. Bp.,1943, ABC Könyvkiadó Rt. Fekete-fehér és színes illusztrációkkal. Kiadói félbőr kötésben, kiadói sérült papír védőborítóban.
Michel Seuphor: Abrakte Malerei. Von Kandinsky bis zur Gegenwart. München, 1962, Droemer Knaur. Német nyelven. Színes és fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, kiadói kissé sérült kartontokban.
Alkey H. Margulan: Kazaxskoe Narodnoe Prekladnoe Iskusstvo Tom 2.(Kazah népi iparművészet 2.) Alma-Ata, 1987., Izdatelstvo Fner. Orosz nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissé szakadt, kopott papír védőborítóban.
Halhatatlan szerelem. Nagy költők és nagy festők művészetének tükrében. Szerk.: Dr. Mikes Lajos. A nyolcvanéves Pesti Napló ajándéka előfizetőinek. Bp., 1930, Pesti Napló. Fekete-fehér és színes képekkel, könyvdíszekkel illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kopott, sérült
P. Brestyánszky Ilona: Kovács Margit. Bp., 1985, Corvina - Képzőművészeti Alap Kiadóvállalata. Ötödik kiadás. Fekete-fehér és színes fotókkal gazdagon illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötésben, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
Velazquez. Des Meisters Gemälde in 146 Abbildungen. Mit einer biographischen einleitung von Walther Gensel. Stuttgart und Leipzig, 1905., Deutsche Verlags-Anstalt. Fekete-fehér fotókkal. Német nyelven. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon-kötés, aranyozott felső lapélekkel.
László Gyula: Medgyessy Ferenc. A katalógust és az irodalomjegyzéket összeáll.: Sz. Kürti Katalin. Bp.,1981,Képzőművészeti Alap. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.