Nagy Ildikó (szerk.): Jakovits József emlékkiállítása. Ernst Múzeum. Bp., 1996, Műcsarnok. 215p. Színes és fekete-fehér képekkel gazdagon illusztrált katalógus. Kiadói papírkötés.
Lélek és Forma. Magyar művészet 1896-1914. Bp., 1986, Magyar Nemzeti Galéria. Nagyon gazdag fekete-fehér és színes illusztrációkkal. Kiadói papírkötés,
Aktalbum. Az előszót írta: Féjja Sándor. Bp., 1984, Corvina. Kiadói kartonált papírkötésben, kissé kopott borítóval, a gerincen kis javítással, kis sérüléssel.
Kasper, Sándor: Zum großen Altar der Demeterterrase in Pergamon. Sonderdruck aus Pergamenische Forschungen Band 1. Berlin, 1972., Walter de Gruyter & Co. Német nyelven. Fekete-fehér képanyaggal, két kihajtható táblával illusztrált. Kiadói papírkötés. A szerző, Kasper Sándor (?-1996) építészmérnök, műemlékes, várostervező, kutató által Rados Jenő (1895-1992) építész, építészettörténész részére ded...
Divald Kornél: Magyarország művészeti emlékei. Bp., 1927, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 256 p. Gazdag fekete-fehér szövegközti képanyaggal illusztrált. Kiadói zsinórfűzött félvászon-kötés, foltos elülső borítóval.
Tóth Antal: Asszonyi. Bp., é.n., Szemimpex, 211+(2) p. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Magyar és német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. Asszonyi Tamás (1942- ) szobrász- és éremművész által DEDIKÁLT példány.
Régiségek könyve. Szerk.: Voit Pál. Bp., 1983, Gondolat. Számos érdekes színes és fekete-fehér képpel. Kiadói egészvászon kötésben, kiadói papír védőborítóban. Szakadozott védőborítóval, néhány helyen foltos borítóval.
Művészet és forradalom. Orosz-szovjet művészet 1910-1932. Art and Revolution. Russian-Soviet Art 1910-1932. Műcsarnok, 1987 november 5 - 1988 január 17. Bp., 1987, Szovjetunió Kulturális Minisztériuma. Gazdag képanyaggal illusztrált. Magyar és angol nyelven. Kiadói papírkötés, kissé sérült, kopott kiadói papír védőborítóban.