Lakos Imréné Pécskay Ilona: Háztartási tanácsadó. Nagybánya, 1913, a szerző kiadása, 588 p. Negyedik kiadás. Átkötött félvászon-kötés, kissé sérült, kopott borítóval, hiányzó címlappal, a lapok egy része javított (a szöveg olvasható), helyenként kissé foltos lapokkal.
Gyakorlati gazdalexikon I. kötet. Szerk.: Mille Géza. Bp.,[1927],Sylvester-Nyomda, VII+1-587+5 p. + 18 t. Számos illusztrációval. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, hiányzó táblákkal.
Tangl Harald: A táplálkozás. Bp., é.n., Kir. M. Természettudományi Társulat,(Kir. M. Egyetemi Nyomda.) Kiadói aranyozott egészvászon-kötés. Hiányzó első lap.
Wehrhahn, Heinz Rolf: Was wächst und blüht in meinem Garten? Blütenstauden und Sommerblumen. Tabellen zum Bestimmen von über 500 wichtigen Gartenpflanzen mit Kultur - und Verwendungsangaben. Stuttgart,(1940), Franckh'sche Verlagshandlung. Német nyelven. Szövegközti fekete-fehér képekkel és 8 színes képtáblával illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval.