Tamás István: Háry János ujabb kalandjai. Rajzolta: Enyvári Herbert. Bp., 1935, Cserépfalvi,(Egyesült Nyomda Rt-ny.), 29+2+30-56+1 p. + 11 (színes képtáblák) t. Első kiadás. Szövegközti fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, egészen kis kopásnyomokkal a borítón, a lapéleken folttal, jó állapotban.
Petőfi Sándor: János vitéz. Magyarkuti Béla rajzaival. Magyar Kincsek I. Bp., (1940), Athenaeum, 118+(1) p. Szövegközi és egészoldalas, színes és fekete-fehér illusztrációkkal. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, helyenként kissé foltos, az utolsó lap kissé sérült.
Walt Disney: Das große Micky Maus Buch. Stuttgart und Zürich, 1970, Delphin Verlag. Német nyelven. Színes képekkel gazdagon illusztrált. Félvászon kötésben.
Drescher Pál: Régi magyar gyermekkönyvek. 1538-1875. Bp., 1986, Állami Könyvterjesztő Vállalat. Reprint kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, kissé kopott borítóval.
Hadmenet, nászmenet. Irtisi osztják mesék és mondák. Vál., ford., az utószót és a jegyzeteket írta: Vértesi Edit. A versbetéteket Képes Géza fordította. A könyv borító illusztrációja és az illusztrációk Lóránt Lilla munkái. Népek meséi sorozat. Bp., 1975, Európa. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
Duray Miklós: Csillagszilánk és tövisek. Cérna Géza meséi. Szabó Ottó illusztrációival. Dunaszerdahely, 2006, Méry Ratio. Második, átdolgozott kiadás. Kiadói kartonált papírkötés. Megjelent 1000 példányban. A kéziratot 1984-ben a kommunista államrendőrség lefoglalta.
Bátyácska és Húgocska. Rónay György átdolgozása. Grimm legszebb meséiből. Niederwiesa-Bp.,é.n., Karl Nitzsche Verlag-Móra. Színes és fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült borítóval.
A madáron vett menyasszony. Bambara mesék Maliból és Szenegálból. Veronika Görög-Karády és Gérard Meyer gyűjtése. Vál., az utószót és a jegyzeteket írta: Görög Veronika. Ford.: Tótfalusi István. A könyv borító illusztrációja és az illusztrációk Lóránt Lilla munkái. Népek meséi sorozat. Bp., 1984, Európa. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, volt könyvtári példány.
Szulhan-Szaba Orbeliani: Az új bölcsesség meséskönyve. Ford.: Honti Rezső. Bp., 1955., Új Magyar Könyvkiadó. Második kiadás. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, foltos lapokkal, volt könyvtári példány, a borítón kézzel írt címfelirattal.
Sevillai altatódal. Spanyol versek és mesék gyerekeknek. Vál. és szerk. Teresa de La Vega és Dobos Éva. Rényi Krisztina illusztrációival. Világjáró Varázscipők. A sorozatot szerk.: Dornbach Mária. Bp., 1988., Móra. Kiadói kartonált papírkötés.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa. Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.