Olysói és Héthársi Gabányi János: A világháború története. I.-II. kötet. Az összeomlás kezdetétől a békekötésig. Bp., [1934], a szerző kiadása (Tolnai-Viktoria-ny.), 320+320 p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, kötésen sérülésekkel.
Ian V. Hogg - John Weeks: Pistols of the world. London,1978, Arms and Amour Press. Angol nyelven. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói szakadt, javított papír védőborítóban, az elülső szennylapon tollas jegyzettel.
Babucs Zoltán: Jászsági honvédek a II. világháborúban I. kötet. "Század vigyázz! Harkocsira! A jászsági páncélos zászlóalj története a II. világháborúban." Jászberény, 2000, Jász Honvédekért Alapítvány. Kiadói papírkötés.
Aggházy Kamil-Stefán Valér: A világháború 1914-1918. Bp., 1934, Országos Közművelődési Tanács Könyvosztálya, 4+320 p. + XVI (Fekete-fehér képtáblák) t. Szövegközti és egészoldalas térképekkel. Kiadói egészvászon kötés, kopott, kissé foltos borítóval, sérült kötéssel, néhány kissé foltos lappal.
Hajrá Honvéd - Erdélyért. Erdélyi vonatkozású dalok gyűjteménye a magyar katonaszellem szolgálatára. Bp., 1940, Vitézi Rend Zrínyi csoportja, 64 p. Második kiadás. Kiadói tűzött papírkötés, kissé foltos borítóval és lapokkal, egérrágott.