Diószegi, György-Gáti, József: A multitude of spectacles. Hungary's Role in the History of World Exhibitions. Bp., 1992.,B+H. Angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Mészáros István: Mindszenty és Ortutay. Iskolatörténeti vázlat: 1945-1948. Bp, 1989, a szerző magánkiadása. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval. + Mindszenty József: Emlékirataim. Bp., 1989, Szent István Társulat. Negyedik kiadás. Kiadói papírkötés.
Gonda Imre-Niederhauser Emil: A Habsburgok. Egy európai jelenség. Bp., 1987, Gondolat. Kiadói egészvászon kötés, sérült papír védőborítóval, jó állapotban.
Fénnyel írott történelem. 1845-2000. Szerk.: Jalsovszky Katalin és Stemlerné Balog Ilona. A bevezetést írta Stemlerné Balog Ilona. Bp., 2001, Helikon. Második kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Die Ungarische Bilderchronik. Chronica de gestis Hungarorum. Kardos Tibor bevezetőjével. A kultúrtörténeti tanulmányt írta és a képeket kiválogatta: Berkovits Ilona. Mezey László jegyzeteivel. Bp., 1961., Corvina. Gazdag képanyaggal illusztrált. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói szakadt papír védőborítóban. A szerző, Kardos Tibor (1908-1973) Kossuth-díjas irodalomtörténész, filológ...
Johan Falkberget: Elindultak tizenhárman. Regény. Bp., én., Singer és Wolfner. Második kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kiadói illusztrált papír védőborítóban, a gerincen kis szakadással, kis lyukkal.
Vörös Győző: 1907-2007. Egyiptom templomépítészete az egyiptomi magyar ásatások fényében. Bp., 2007. Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, fóliázott, jó állapotban.
Királyok könyve. Magyarország és Erdély királyai, királynői, fejedelmei és kormányzói. Szerk.: Gáspár Zsuzsa és Horváth Jenő. Bp. 1993, Officina Nova. Kiadói egészvászon-kötés, szakadozott papír védőborítóban.