Ernő Deák, Zoltán Fónagy (szerk.): Revolution, Flucht, Integration. Ungarn-Österreich 1956. Bécs, 2006, Zentralverband Ungarischer Vereine und Organisationen in Österreich - Collegium Hungaricum Wien. 67p. Német nyelven. Fekete-fehér képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés, borítón és gerincen apró foltokkal.
Protestáns egyházi levéltárak térképeinek katalógusa 1- 2. köt. és 2. köt. Mutatók. 1. köt.: Zsinati, Dunamelléki, Dunántúli Református Egyházkerületi Levéltárak térképei. 2. köt.: Tiszáninneni, Tiszántúli Református Egyházkerületi Levéltárak és az evangélikus levéltárak térképei. Összeáll.: Dóka Klára. Magyarországi egyházi levéltárak térképeinek katalógusa. II-III. köt. Bp., 1989., Új Magyar Köz...
Von Kurt Horedt-Dumitru Protase: Ein völkerwanderungszeitlicher Schaftzfund und Cluj-Someseni (Siebenbürgen.) Sonderdrucke aus Germania 48., 1970,1-2. Halbband, Germania 50., 1972.,1-2. Halbband. Berlin, 1971-1972., Walter de Gruyter, 85-98 p. + 5 (Tafel 21-25.) t.; 174-220 p.+24 (Tafel 21-56) t. Német nyelven. Szövegközti fekete-fehér illusztrációkkal, térképekkel és egészoldalas fekete-fehér kép...
Gyomlay Gyula: Bölcs Leo taktikája, mint magyar történeti kútforrás. Bp., 1902., MTA, 69+3 p. Darkó Jenő: Bölcs Leo taktikájának hitelessége magyar történeti szempontból. (Székfoglaló.). Bp., 1902., MTA, 121+3 p. Átkötött modern kartonált papírkötés.
Dr. Iványi Béla: címeres és egyéb pecsétek a Keszthelyi Hercegi Levéltár tolnai részében. Különlenyomat a Magyar Családtörténeti Szemle 1943. évfolyamának számaiból. Papírkötés, jó állapotban
Késmárky Levente: II. Rákóczi Ferenc szabadságharca. Bp., é.n., Palladis Rt., 192 p. Nemes Mihály rajzaival illusztrálva. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült, foltos borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.
Alvó lovagok. Lengyel regék és mondák. Szerk.: Jerzy Snopek. Bp., 1988, Móra Ferenc Könyvkiadó. Kiadói kartonált papírkötés, kissé kopott kiadói papír védőborítóban.
Gábor Imre, Horváth Árpád: A haditérképek históriája. Fejezetek a térképek és a katonaföldrajz történetéből. Bp., 1979, Zrínyi. Kiadói egészvászon-kötés, az eredeti illusztrált papírborítót a borítóra kasírozták, műanyag védőfóliában, volt könyvtári példány.