Houben: A déli sark meghódítása. Ford.: Juhász Vilmos. Bp., é.n., Athenaeum. Kiadói kopott egészvászon-kötésben, volt könyvtári példány, a gerincen kis sérüléssel.
Tóth Béla: A szegedi nagyárvíz képeskönyve Szeged, 1979, Szeged Megyei Városi Tanács V. B. Műv. Oszt. kiadó. Számos fekete-fehér fotóval illusztrálva. Kiadói egészvászon kötésben, kiadó papír védőborítóban. Szép állapotban.
Mozart und Prag. Praha, 1957, Artia. Gazdag képanyaggal illusztrált. Cseh nyelven. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, a papír védőborítón egészen kis szakadással.
L. V. Bertarelli: Italien in einem Bande. Griebens Reiseführer 80. Berlin-Milano, 1928, Grieben-Albert Goldtschmidt-Touring Club Italiano, 698 p. Német nyelven. Kihajtható térképekkel. Kiadói kopott egészvászon-kötésben.
Schalek, Alice: Japan, das Land des Nebeneinander. Eine Winterreise durch Japan, Korea und die Mandschurei. Breslau, 1925, Ferdinand Hirt. Kiadói félvászon kötés, kopottas állapotban.
Dr. Kós Károly-Szentimrei Judit-Dr. Nagy Jenő: Kis-Küküllő vidéki magyar népművészet. Bukarest, 1978, Kriterion. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissé szakadt papír védőborítóban.