Vasúti műemlékeink. Our Railway Monuments. Szerk.: Bernát Orsolya et al. Bp., 2008, MÁV Zrt. Kommunikációs Igazgatóság. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrálva. Magyar és angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kissé sérült borítóval.
Boros Béla: Vasúti kocsi jellegrajzalbum. Magyar Államvasutak. Bp., 1975, Közlekedési Dokumentációs Vállalat, 285 p. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kissé sérült, kopott borítóval.
2 db vasút témájú könyv: Hámori István: Vasúti motoros járművek. Vasúti szakkönyvtár 3. sz. Bp.,1951, Közlekedés- és Mélyépítéstudományi Könyv- és Folyóiratkiadó Vállalat.Kiadói egészvászon-kötés. + Szamkó Mihály: Járműves vasúti daruk. Bp., 1959, Közlekedési Dokumentációs Vállalat. Megjelent 530 példányban. Kiadói félvászon kötésben, kissé kopott borítóval.
cca 1947 Lexique Technique Ferroviare Eisenbahntechnisches Wörterbuch. Francais-Allemand - Allemand-Francais, Französisch-Deutsch - Deutsch-Französisch. [Paris,] én., S. N. C. F. Service Technique de la Direction Générale, 292+1+38 p. Francia és német nyelven. Kiadói félvászon-kötésben, néhány lapon ceruzás jegyzettel.; cca 1947 Lexique Technique Ferroviare Railway Technival Vocabulary. Francais-...
Nagyvasúti vontatójárművek Magyarországon. Közlekedési Múzeum. Második, javított kiadás. Szerk.: Czére Béla, Vaszkó Ákos. Bp. 1985., Közlekedési Dokumentációs Vállalat, 359 p. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötésben, kiadói papír védőborítóban.