Fali dísztányér pár - Zenélő parasztok és bográcsozó parasztok. Öntöttvas, Dernő (szlovákul: Drnava község Szlovákiában, a Kassai kerület Rozsnyói járásában. ), 1860 körül. Korának megfelelő sérülésekkel. Az 1855-ös párizsi világkiállításon a vasgyár ezüstérmet kapott. A 19. század egyik legjelentősebb vasöntödéje. "A bányászat, a vasgyártás, a vaskő- és szénfuvarozás, a szénégetés megélhetést b...
Csont nyelű sétapálca Fa, fém és csont. Ébenfeketére pácolt és politúrozott pálca,fölül ezüstözött gyűrűkkel. XIX. század vége, Korának megfelelő állapotban. H: 87 cm