Műtárgyak, antikvitás

Tételek száma: 35

Imperial jelzett szecessziós ón kínálótál, kopott, 38x21cm
11520.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
51,81
57,14

11521.

Kikiáltási ár:
100 000 Ft
259,07
285,71

11522.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
38,86
42,86

Osztrák pénz és éremtartó. fa doboz, erősen sérült. 1900 körül. 22,5x30x10,5cm
11523.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
51,81
57,14

W&G réz kínáló, üveg betéttel, jelzett, kopott, 11x11x16, üvegbetét: 11x11x8 cm
11524.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,44
13,71

Szecessziós bronz női fejes dísz tál. Jelzés nélkül, repedéssel. d: 32 cm
11525.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
41,45
45,71

Fali dísztányér pár - Zenélő parasztok és bográcsozó parasztok.  Öntöttvas, Dernő (szlovákul: Drnava község Szlovákiában, a Kassai kerület Rozsnyói járásában. ), 1860 körül. Korának megfelelő sérülésekkel.  Az 1855-ös párizsi világkiállításon a vasgyár ezüstérmet kapott. A 19. század egyik legjelentősebb vasöntödéje. "A bányászat, a vasgyártás, a vaskő- és szénfuvarozás, a szénégetés megélhetést biztosított a környék lakosságának. A gömöri vasútvonal felépítése után a vasgyár messze került a köz­lekedési útvonalaktól, és fokozatosan elveszítette versenyképességét. A 19. század 80-as éveitől hanyatlásnak indult. A vasgyártás akadozott A gyárat 1913-15-ben felszámolták. 1918-ban az Andrássy-leszármazott Széchenyi Aladár eladta az üzemet berendezésével együtt az azt korában is bérlő Rimamurány-Salgótarjáni Vasmű Részvénytársaságnak. A bá­nya 1915-ig az utóbbi kezén maradt, majd a Vasércbányák (Zelezorudné bane) nevű állami vállalat tulajdonába került s véglegesen 1965-66-ban állt le." Forrás: Móser Zoltán: Gömör ködben, fényben. 2009.  Pair of wall plates - Peasants playing music and peasants cooking.  Cast iron, Dernő, cca. 1860
11526.

Fali dísztányér pár - Zenélő parasztok és bográcsozó parasztok. Öntöttvas, Dernő (szlovákul: Drnava község Szlovákiában, a Kassai kerület Rozsnyói járásában. ), 1860 körül. Korának megfelelő sérülésekkel. Az 1855-ös párizsi világkiállításon a vasgyár ezüstérmet kapott. A 19. század egyik legjelentősebb vasöntödéje. "A bányászat, a vasgyártás, a vaskő- és szénfuvarozás, a szénégetés megélhetést b...

Kikiáltási ár:
70 000 Ft
181,35
200,00

Régi kínáló, márvány talp, bronz rátéttel, borostyánüveg tállal. Kopott, picit ferde. m: 19 cm, d: 29cm
11527.

Kikiáltási ár:
24 000 Ft
62,18
68,57

Dekoratív, nagyméretű, ezüstözött, sültes tálca, jelzett, Berndorf, h: 63,5cm
11528.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
46,63
51,43

Szecessziós ón likőrös készlet 6 db + 1 tál. 19x14 cm
11529.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43

11530.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
51,81
57,14

Feszület, óraszerkezettel L'Epine Paris jelzett kulcsos óra szerkezettel Réz feszület, sérült fa talapzattal XIX. sz. 14,5 cm
11531.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft