Sumonyi Zoltán: Tíz Bartók-levél. Versciklus. Bp., 1988., Tinódi. Első kiadás. Kiadói papírkötés. Megjelent 1000 példányban. A szerző, Sumonyi Zoltán (1942-) által Gábor Viktor, a Kulturális Minisztérium Kiadói Főigazgatóságának vezetője részére részére dedikált példány.
Berkesi András-Kardos György: Kopjások. Bp., 1959, Zrinyi. A szerző második regényének első kiadása. Kiadói félvászon-kötés. A szerző, Berkesi András (1919-1997) által Gábor Viktor, a Kulturális Minisztérium Kiadói Főigazgatóságának vezetője részére részére dedikált példány.
Vészi Endre: Arckép ezer tükörben. Bp., 1964, Magvető. Kiadói kartonált papírkötés, kissé kopott kiadói papír védőborítóban. A szerző által Gábor Viktor részére DEDIKÁLT példány.
Kassai Vidor emlékezései. A művész születésének századik évfordulójára. Sajtó alá rendezte Kozocsa Sándor. Bp., én., Kir. M. Egyetemi Nyomda. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói egészvászon-kötésben.