Kálnoky László: A szemtanú. Válogatott versek. Diskay Lenke illusztrációival. Békéscsaba, 1979., Megyei Könyvtár,12 sztl. lev. Első kiadás. Kiadói papírkötés. Számozott (165./250) példány. A szerző, Kálnoky László (1912-1985) kétszeres József Attila-díjas költő, műfordító aláírásával.
Jékely Zoltán: Őszvégi intelem. Varga Hajdú István illusztrációival. Békéscsaba, 1979., Megyei Könyvtár,12 sztl. lev. Első kiadás. Kiadói papírkötés. Számozott (155./250) és a szerző, Jékely Zoltán (1913-1982) költő által aláírt példány.
Fodor András: A barátság bére. Tizenkét vers. Lipták Pál illusztrációival. Békéscsaba, 1974., Megyei Könyvtár, 4 sztl. lev. Első kiadás. Kiadói papírkötés. Megjelent 250 példányban, de ez számozatlan példány. A szerző, Fodor András (1929-1997) Kossuth-díjas költő, műfordító által Varga Hajdu István (1920-1981) grafikus, festő, felesége Diskay Lenke (1924-1980) grafikus részére dedikált példány...
Tóth Árpád összes versei versfordításai és novellái. Bp., 1967, Magyar Helikon. Számozott (2100/515.) példány. Kiadói aranyozott egészbőr-kötésben, kissé sérült borítóval.
Gróf Benyovszky Móricz életrajza, saját emlékiratai és útleírásai. I-II.: Saját emlékiratai és útleírásai. I-II. kötet. Fordította Jókai Mór. Bp., 1888, Ráth Mór, 4+IV+351 p.+ 6 t. + 423+II p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítókkal, a gerinceken sérülésnyomokkal, a II. kötetben hiányzó címlappal.
Knight William: Az aesthetika története. Angolból fordította Husztiné Révhegyi Rózsi. A magyar aesthetika történetével kiegészítette: Jánosi Béla. Bp., 1915, Franklin. Korabeli sérült félbőr-kötésben, bekötött elülső papírborítóval, a papírborító sarkán kis hiánnyal, egy-két ceruzás aláhúzással, bejelöléssel, egy lap szélén apró sérüléssel, 1919-es tulajdonosi névbejegyzéssel.