Tóth Ervin: Európai grafika. Bp., 1943, Dr. Vajna és Bokor, 1 (címkép) t. +188 p. A 99. oldaltól a 188. oldalig gazdag fekete-fehér és színes képanyaggal illusztrált. Javított gerincű kopott illusztrált félvászon-kötés.
Hoffmann Edit: Szinyei Merse Pál (1845-1920). Bp., 1943, Országos Magyar Szépművészeti Múzeum. Fekete-fehér képtáblákkal. Kiadói kopott félvászon kötés, kissé foltos, kissé sérült gerinccel.
Libellus Pictus, azaz képekkel írott könyvecskéje jeles házaknak, melyeket Alsócsernátontól Zsibóig eleink önnön oltalmukra és uruk dicséretére sok fáradozással emeltek és mesteri kézzel ékesítettek. Mind a hatvanat felkereste és szépe hasonlatossággal rézre karcolta Cseh Gusztáv kolozsvári képíró az 1982-1984 esztendőkben. Kiadói papírkötés, eredeti rézkarcok nyomán készült ofszet illusztrációkka...
B. Thomas Edit: Baláca. Mozaik, freskó, stukkó. Bp., 1964., Akadémiai Kiadó, LXXX t. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés, szakadozott, kopott, kis részben javított borítóval, volt könyvtári példány.
Jajczayné Kanyó Erzsébet: A keleti szőnyeg Bp., én., Szent István-Társulat. 100 p. 58 táblával, 38 szövegközti ábrával és egy térképmelléklettel. Papírkötésben. Kissé sérült gerinccel és hátsó borítóval