Puha Ferenc: Úton. Érd, (2017), Rózsa-ny. Puha Ferenc műveinek reprodukcióival gazdagon illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, pár lapon ceruzás aláhúzással.
A művész, Puha Ferenc (1951-) festőművész által P. Szabó Ernő (1952-2018) művészettörténész, újságíró, kritikus, szakíró és felesége részére DEDIKÁLT példány.
A gótika és a Távol-kelet. Szerk.: Aradi Nóra. A művészet története. Bp.,1992,Corvina. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói szakadt papír védőborítóban.
Mednyánszky László (1852-1919). Kiállítás a Magyar Nemzeti Galériában 2003. október 14. - 2004. február 8. Szerk.: Markója Csilla. Bp.,2003, Kossuth-Magyar Nemzeti Galéria, 414 p. Fekete-fehér és színes képekkel gazdagon illusztrált, közte a művész munkáinak reprodukcióival. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Jan Bialostocki: Régi és új a művészettörténetben. Művészet és elmélet. Szerk. és az előszót írta: Marosi Ernő. Bp., 1982., Corvina. Fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói papírkötés, javított gerinccel, kissé kopott borítóval, volt könyvtári példány.
Jacob Burckhardt: Az olasz renaissance műveltsége. 104 műmelléklettel. Ford.: Elek Artúr. Bp., 1945, Dante. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói félvászon kötésben, kiadói kissé szakadt, a gerincén kissé hiányos illusztrált papír védőborítóban.
Magyar mesterek sorozat 5 kötete: Farkas Zoltán: Paál László; Bodnár Éva: Tornyai János; Németh Lajos: Hollósy Simon és kora művészete; Bényi László: Koszta József; Németh Lajos: Nagy Balogh János. Bp., 1954-1960, Képzőművészeti Alap. A művészek munkáinak nagyrészt fekete-fehér reprodukcióival. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, változó állapotban, kissé kopott, kissé foltos borítókkal, kissé foltos lapokkal.
Japanische Tuschmalereien. 24 farbige Tafeln. Mit einer Einführung von Viktória Daschkewitsch. Leipzig, 1977, Insel. Német nyelven. KIadói egészvászon-kötés, kiadói kissé sérült kartontokban.
Gerő László: Magyarországi várépítészet. (Vázlat a magyar várépítés fejezeteiről.) Bp., 1955, Művelt Nép, 511 p. + 1 (térkép) t. Nagyon gazdag fekete-fehér szövegközti és egészoldalas képanyaggal. Kiadói kopott félvászon kötés. Megjelent 4500 példányban.