Magyarország művészeti emlékei I-III. köt. Szerk.: Gerevich Tibor.
I. köt.: Gerevich Tibor: Magyarország románkori emlékei, 842+1 p.+2 (kihajtható tábla, közte 1 térkép vázlat) t. A 277-808 oldalak között, I-től CCLXIV-ig számozott fekete-fehér képtáblával.;
II. köt.: Horváth Henrik: Budapest művészeti emlékei. Gerevich Tibor előszavával, 97+3 p.+5 (kép mellékletek, közte 1 színes) t. +CLX (számozott fekete-fehér képtáblák) t. + 6 p.;
IV. köt.: Rados Jenő: Magyar kastélyok. Gerevich Tibor előszavával. 404+1 p. +1(kihajtható térképvázlat) t.+11 (kép mellékletek) t. A 79-394 oldalak között, I-től CLVIII-ig számozott fekete-fehér képtáblával.;
Bp., 1938-1939, Műemlékek Országos Bizottsága - Kir. M. Egyetemi Nyomda. Gazdag szövegközti fekete-fehér képanyaggal illusztrált. 3 kötetben teljes, a III. kötet nem jelent meg. Kiadói félbőr-kötésben, kopott, foltos borítókkal, a gerinceken kopásnyomokkal, az I. és a III. kötet gerincén kis sérülésekkel, az I. kötetnél foltos lapélekkel, de belül jó állapotban.
A művészetek története a legrégebbi időktől a XIX. század végéig. I-III. kötet. Szerk.: Beöthy Zsolt. I. kötet: Ókor. II. kötet: Középkor. III. kötet: Új-kor. Bp.,1906-1912, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), XI+556 p.+ XXIX t.; VIII+614 p.+L+1 t. (Kronólogiai tábla.); 6+450 p.+I-XXXIII+XVIIIa. t. Első kiadás. Színes és fekete-fehér szövegközti rajzokkal, fotókkal, kihajtható melléklettel illusztrált kötetek. Kiadói szecessziós aranyozott, festett egészvászon díszkötésben, kopott, kissé foltos borítókkal és gerincekkel, laza, kissé sérült kötésekkel, részben foltos lapokkal, a III. kötetben a hátsó szennylap hiányzik.
Malonyay Dezső: Munkácsy Mihály élete és munkái. [Két kötetben.] Bp., 1898, Singer és Wolfner, (Hornyánszky-ny.), 8+235+1+8 p.+24 t. Első kiadás. Szövegközti és egészoldalas képekkel gazdagon illusztrálva. Benne Munkácsy Mihály (1844-1900): Konyhában c. egyetlen rézkarcával, papír, jelzett a karcon, 20×28 cm. Grosschmid Géza (1872-1934) a kassai jogászkamara elnöke, csehszlovák szenátor, királyi közjegyző, Márai Sándor (1900-1989) író és Radványi Géza (1907-1986) filmrendező apjának ex libris-szével és ex libris bélyegzéseivel. Későbbi aranyozott átkötött egészvászon-kötés, Bp. Róth és Börcsök-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal.
Nagy István (1873-1937.) Miercurea-Ciuc/Csíkszereda, 1973., Hargita Megye Szocialista Nevelési és Művelődési Bizottsága, 2 sztl. lev. + 26 p. Román és magyar nyelven. Kiadói papírmappában, egy többlet táblával.
Reiter László könyvművészete. Elek Artúr bevezetésével. Budapest, [1943.] Hungária ny. 67 p. + 4 t. (beragasztott könyvjegyek). A 21. oldaltól egész oldalas fametszetes illusztrációkkal. Fűzve, kiadói vászonkötésben, a borítólapon hiányzó felragasztott illusztrációval, laza fűzéssel
Moholy-Nagy László: A anyagtól az építészetig. Az 1929-ben megjelent első német nyelvű kiadás alapján készült magyar kiadás Otto Stelzer, Hans M. Wingler és Vámossy Ferenc utószavával. Ford.: Mándy Stefánia. Bp.,1968,Corvina. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
Menschliche Anatomie für Künstler. Zeichnungen von András Szunyoghy. Text von Dr. György Fehér. Köln, én., Könemann. Német nyelven. Szunyoghy András rajzaival. Kiadói egészvászon-kötés.
A rajzok készítője, Szunyoghy András (1946-) grafikus- és festőművész által DEDIKÁLT, dátumozott példány.