Könyvek: Építészet, művészet

Tételek száma: 261

Egry József-Takáts Gyula: Víztükör. Rajzok. Versek. Pécs, 1955, Dunántúli Magvető, 36 p. Benne Egry József rajzaival. Fűzött papírkötés, kissé foltos, kissé szakadt borítóval.
16671.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,65
2,86
1937 Ranschburg Gusztáv Antiquar Könyvkereskedésének 141. számú antiquar könyvkatalógusa. Érdekes és ritka könyvek a XV-XIX. századból. Schlauch Lőrinc bíboros püspök nagyhírű könyvtárának II. közleménye. Tartalommutatóval és 18 képmással. Bp., 1937., Ranschburg Gusztáv, 72 p. Kiadói papírkötés, foltos borítóval.
16672.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
3,18
3,43
Kondor Béla emlékkiállítás a Herman Ottó Múzeum képtárában. Szerk.: Szabadfalvi József. Miskolc, 1977, Herman Ottó Múzeum. Kiadói papírborításban.
16673.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
3,18
3,43
Feledy Gyulával kapcsolatos tétel, 3 db:  Láncz Sándor: Feledy Gyula. Mai Magyar Művészet. [Bp.], 1983., Képzőművészeti. Kiadói papírkötés, 2 lap kijár.;  Rajzok Babits Mihály verseihez. Feledy Gyula kiállítása. Miskolc, 1983, II. Rákóczi Ferenc Könyvtár.; Feledy Gyula alkalmazott grafikák. Katalógus. Miskolc, 1988., MSZMP B-A-Z M. Bizottsága.;
16674.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
3,18
3,43
Lyka Károly: Vándorlásaim a művészet körül. Bp.,1970, Képzőművészeti Alap. Kiadói egészvászon-kötés, papír védőborítóval
16675.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,65
2,86
Handbuch der praktischen Kinematographie von F. Paul Liesegang. Düsseldorf,1919. Liesegang. Korabeli félvászon kötésben
16676.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,96
8,57
1981 Preisich Gábor: Városépítészeti szempontok figyelembevétele a tervezési és városfejlesztési gyakorlatban. Különlenyomat az Építés- Építészettudomány XIII. köt. 3-4. számából. Bp., 1981., Akadémiai-ny., 235-299 p. Kiadói papírkötés. ,  A szerző, Preisich Gábor (1909-1998) építész,( Ybl Miklós-(1962), Herder- (1975), Hild János- (1976), Reitter Ferenc-díj (1986)) urbanista által F. Rados Márta (1931-2021) építész részére DEDIKÁLT példány.
16677.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
3,18
3,43
Dr. Németh László: A magyarok római kápolnája. Bp., 2007, Szent István Társulat. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
16678.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
3,18
3,43
Vákár Tibor: Székelyföld építészszemmel. 1988, Műszaki Könyvkiadó. Kiadói egészvászon kötés, jó állapotban.
16679.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,65
2,86
3 db képzőművészeti katalógus: Szász Endre kiállítási katalógusa. Vigadó Galéria. 1983. március 18-április 17. Kiadói papírkötés, borítón törésnyommal. + Amerigo Tot szobrászművész kiállítása. Budapest, 1982, Vigadó Galéria. Kiadói papírkötés, lapok alján törésnyommal. + Mesterecsetek. Szerk.: Feledy Balázs. 2002, EastinWest. Kiadói papírkötés, kissé sérült gerinccel.
16680.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
3,18
3,43
M. Kir. Postatakarékpénztár árverési csarnokának Matyó-aukciója (Mezőkövesdi Drim matyógyűjtemény). Bp., 1937, Stádium. Néhány fekete-fehér képpel illusztrált. Kiadói papírkötés, kissé sérült gerinccel és laza kötéssel.
16681.

Kikiáltási ár:
800 Ft
2,12
2,29
1988 Horváth Alice: Henszlmann Imre (1813-1888) emlékére rendezett építészettörténeti, építészetelméleti és műemlékvédelmi dokumentum kiállítás. Bp., 1988., Budapesti Műszaki Egyetem Építészettörténeti és Elméleti Intézete, 12 p. Kiállítási prospektus. Kiadói papírkötés. + Kiállítási megnyitó meghívója. + 1988 15 év tudományos kutatásai. Tudományos konferencia programfüzete. Bp., Budapesti Műszaki Egyetem Építészettörténeti és Elméleti Intézete, 2 sztl. lev.
16682.

1988 Horváth Alice: Henszlmann Imre (1813-1888) emlékére rendezett építészettörténeti, építészetelméleti és műemlékvédelmi dokumentum kiállítás. Bp., 1988., Budapesti Műszaki Egyetem Építészettörténeti és Elméleti Intézete, 12 p. Kiállítási prospektus. Kiadói papírkötés. + Kiállítási megnyitó meghívója. + 1988 "15 év tudományos kutatásai." Tudományos konferencia programfüzete. Bp., Budapesti Műszaki Egyetem Építészettörténeti és Elméleti Intézete, 2 sztl. lev.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,65
2,86

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft