Diener-Dénes József: Lionardo da Vinci és a renaissance kialakulása. Művészeti könyvtár. Bp., 1906., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai.) Szövegközti és egészoldalas képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói szecessziós aranyozott, illusztrált félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, foltos gerinccel. Dr. Chyzer Béla (1868- 1910) orvos ex libris-ével.
Meller Simon: Michelangelo. Művészeti könyvtár. Bp., [1903.], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai.) Szövegközti és egészoldalas képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói szecessziós aranyozott, illusztrált félvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kissé kopott borítóval, kissé foltos lapokkal.
1985 Sedlmayr Jánopsné: A volt Pénzügyminisztérium épülete a Szentháromság téren. A helyreállítás tervezője: dr. Rados Jenő. Különlenyomat az Építés- Építészettudomány XVII. köt. 1-2. számából. Bp., 1985., Akadémiai-ny., 15-25 p. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
H(ermann). Knackfuß: Holbein der Jüngere. Künstler-Monographien 17. Bielefeld&Leipzig, 1914, Velhagen & Klasing. Német nyelven. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrált. Kiadói aranyozott papírkötés, kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel, 3 kijáró lappal, a hátsó borító belsején ceruzás rajzzal.
Fritz von Ostini: Böcklin. Künstler-Monographien 70. Bielefeld&Leipzig, 1913, Velhagen & Klasing. Német nyelven. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrált. Kiadói aranyozott papírkötés.
Farkas Zoltán: A biedermeier. Képmellékletekkel. Bp.,én., Singer és Wolfner. Fekete-fehér képtáblákkal illusztrált. Átkötött kissé kopott félvászon kötés.
2 db A nyolcak és aktivisták művészetével kapcsolatos katalógus: A nyolcak és aktivisták köre. Szerk.: K. Kovalovszky Márta. István Király Múzeum közleményei D. sorozat 44. szám. Székesfehérvár, 1965, Csók István Képtár. 20 p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval. + A nyolcak és aktivisták. Bp., 1961, Magyar Nemzeti Galéria. Kiadói papírkötés, kissé kopott ...