Sevcsik Jenő: A fényképezés. Elméleti és gyakorlati kézikönyv. Bp., 1943. Győző Andor. Fekete-fehér fotókkal, és két színes táblával illusztrált. Harmadik kiadás. Kiadói kopott félvászon-kötés, volt könyvtári példány.
kolligátum, Major Henrik Panoptikuma. Írók és hírlapírók karikatúrái, Kosztolányi Dezső előszavával. Tevan-könyvtár 21-25. Békéscsaba, 1913, Tevan Adolf Könyvnyomda. + Nirschy Emilia: A művészi tánc. 10 képpel. Sajtó alá rendezte: Somogyi Gyula. (Budapest), 1918. Táltos (Pápai Ernő ny.). 162 p. 10 t., Kázmér Ernő: Idegen portrék, Mereskovszkij: Michelangelo. Korabeli sérült vászonkötésben.
Varga Mátyás grafikái. Szegedi grafikai mappák. Szerk.: Nagy Károly. Szeged, 1989, Szeged Megyei Városi Tanács, 16 t. (teljes). Kiadói papírmappában. Megjelent 1500 példányban. Az első táblán Varga Mátyás (1910-2002) grafikus autográf aláírásával!
Vegyes művészeti könyvtétel, 12 db: L. Kovásznai VIktória: Ifj. Szlávics László, Wehner Tibor: Az utolsó óra: mindig üt, Pap Edina katalógus, Zalavári Imagine 2018, Sinkovits Péter: Szabadság a rendben, Gábor Jenő Párizsi utazása, Sturcz János Janus félúton, Német Marcell. Mai Magyar képzőművészet 17., Jaemeczky: Absztrakt út, Kelemen Zénó katalógus, A való világ álma: Szalai József művészete, Ru...
Ingo F. Walther: Pablo Picasso. 1881-1973. Az évszázad zsenije. Bara Mariann fordítása. Bp, 1992, Kulturtrade Kft. Fekete-fehér és színes képekkel gazdagon illusztrálva. Kiadói papírkötésben.