Puha Ferenc: Úton. Érd, (2017), Rózsa-ny. Puha Ferenc műveinek reprodukcióival gazdagon illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, pár lapon ceruzás aláhúzással. A művész, Puha Ferenc (1951-) festőművész által P. Szabó Ernő (1952-2018) művészettörténész, újságíró, kritikus, szakíró és felesége részére DEDIKÁLT példány.
A gótika és a Távol-kelet. Szerk.: Aradi Nóra. A művészet története. Bp.,1992,Corvina. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói szakadt papír védőborítóban.
Mednyánszky László (1852-1919). Kiállítás a Magyar Nemzeti Galériában 2003. október 14. - 2004. február 8. Szerk.: Markója Csilla. Bp.,2003, Kossuth-Magyar Nemzeti Galéria, 414 p. Fekete-fehér és színes képekkel gazdagon illusztrált, közte a művész munkáinak reprodukcióival. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Jan Bialostocki: Régi és új a művészettörténetben. Művészet és elmélet. Szerk. és az előszót írta: Marosi Ernő. Bp., 1982., Corvina. Fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói papírkötés, javított gerinccel, kissé kopott borítóval, volt könyvtári példány.
Jacob Burckhardt: Az olasz renaissance műveltsége. 104 műmelléklettel. Ford.: Elek Artúr. Bp., 1945, Dante. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói félvászon kötésben, kiadói kissé szakadt, a gerincén kissé hiányos illusztrált papír védőborítóban.
Magyar mesterek sorozat 5 kötete: Farkas Zoltán: Paál László; Bodnár Éva: Tornyai János; Németh Lajos: Hollósy Simon és kora művészete; Bényi László: Koszta József; Németh Lajos: Nagy Balogh János. Bp., 1954-1960, Képzőművészeti Alap. A művészek munkáinak nagyrészt fekete-fehér reprodukcióival. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, változó állapotban, kissé kopott, kissé foltos borít...
Japanische Tuschmalereien. 24 farbige Tafeln. Mit einer Einführung von Viktória Daschkewitsch. Leipzig, 1977, Insel. Német nyelven. KIadói egészvászon-kötés, kiadói kissé sérült kartontokban.
Gerő László: Magyarországi várépítészet. (Vázlat a magyar várépítés fejezeteiről.) Bp., 1955, Művelt Nép, 511 p. + 1 (térkép) t. Nagyon gazdag fekete-fehér szövegközti és egészoldalas képanyaggal. Kiadói kopott félvászon kötés. Megjelent 4500 példányban.