Szabó Ödön: Az élő zsidó történelem. Bp.,1942, Fémes Á. Könyvnyomda, 238+1 p. Kiadói kopott félvászon-kötés, a hátsó borítón sérülésnyommal, de belül jó állapotban.
Nagy Imre: Zsidó közmondások. Bp.,é.n.,Az Ojság, 48 p. Második kiadás. Kiadói papírkötés, az elülső borítón hajtásnyommal, a borító belül, a gerinc mentén kissé levált a gerinctől, de alapvetően jó állapotban van.
A zsidó állam. Bp., (1948), Általános Cionista Blokk, 324 p. + 10 (fekete-fehér képtáblák) t. Az oldalszámozáson belül kétoldalas fekete-fehér térképpel. Kiadói félvászon-kötés, kopott, kissé foltos borítóval, kissé laza fűzéssel, néhány lapon ceruzás bejelöléssel. 1078. számú példány.
In The Land of Hagar. The Jews of Hungary: History, Society and Culture. Editor: Anna Szalai. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
Töredék. Fejezetek a Veszprémi Zsidó Közösség történetéből. Tanulmány és emlékezés a veszprémi városi és a megyei zsidóság tragédiájáról (1944-1945). Szerk.: Máthé Éva. Veszprém, 2001, Veszprémi Zsidó Örökségi Alapítvány. Kiadói papírkötés.
Raj Tamás: Nem idegen közöttünk. A zsidóságról nem zsidóknak és azoknak, akik gyökereiket keresik. Bp., 2001., Makkabi. Ámos Imre rajzaival. Kiadói papírkötés, jó állapotban. + Deutsch Róbert et al.: Halljad Izrael. A zsidó vallás alapjai. Alef-könyvek. Bp., 1988, MIOK. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
Kopka János: Zsidó emlékek a Felső-Tisza vidékén. Jewish Memories in the Upper Tisa Region. Megjelent a Magyar Holocaust 60. évfordulója alkalmából. Nyíregyháza, 2004, Kelet Press. Számos fotóval illusztrálva. Magyar és angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, a gerincen kis sérüléssel, egyébként jó állapotban.