Hajdu Zoltán: Forró vizet a kopacnak! Andrássy Zoltán illusztrációival. A borító Nicu Rusu terve. Bukarest, 1972., Ion Creanga. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, kissé laza kötéssel.
Reid, Mayne: Vilmos a hajósinas. Bp., én., Révai. Egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói kopott, foltos egészvászon-kötés, két lap kissé laza és kissé foltos.
Frances Clarke Sayers: Tag-Along Tooloo. Illustrated by Helen Sewell. New York, 1947, The Viking Press. Angol nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, sérült, kissé hiányos gerinccel.
Gogol: A legvitézebb közákkapitány. Tárász Bulyba rendkívüli élete. Gogoly regényéből az ifjuság számára átdolgozta: Szalacsy Károly. Bp.,1938,Rekord. Roxi rajzaival. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott borítóval.
Tábori Pál: A mafekingi fiúk. Bp., 1933, Pantheon. Székely-Kovács Olga rajzaival illusztrálva. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé sérült, kopott borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, a hátsó kötéstábla belsején ceruzás firkával.