Blaskó Mária: Pityu. Elbeszélés. Bp.,[1930],Szent. István-Társulat. Harmadik kiadás. Márton Lajos rajzaival. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, kissé laza fűzéssel, volt könyvtári példány.
Sebestyén Ádám: Bukovinai székely népmesék III. köt.: Palkó József (Lüle Jóskacska), Kovács (Ráfi) Péter, László Györgyné (Pius Gyurkáné), Derék (Jádri) Károly meséi. Kovács Ágnes jegyzeteivel. A nyelvészeti gondozást végezte és a szójegyzéket összeállította: Rónai Béla. Szekszárd, 1983, Tolna megyei Könyvtár. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Kihajtott a bükk levele. Román népballadák és népdalok. Ortutay Gyula bevezetésével. Fordították: Bartók Béla, Illyés Gyula, Jékely Zoltán és mások. Würtz Ádám illusztrációival. Bp., 1961., Európa. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, festett felső lapélekkel. Megjelent 2000 példányban.
Andersen: A csúf kis kacsa és más mesék. Ford.: Bíró Sándor. Bp., én., Dante. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, rossz állapotban, kopott, foltos borítóval, sérült, szétvált kötéssel, javított elülső szennylappal, érsekújvári bélyegzéssel.