Nyáry László: Kegyelmes urak között a Gyűjtőfogházban. A politikai túszok élete és sorsa az 1919. évi magyar kommünben. Nyáry László könyvei VIII. Bp., 1936., Turul, 103+3+13 p. Kiadói papírkötés, jó állapotban. A szerző által DEDIKÁLT példány.
A történeti Erdély. Gróf Teleki Pál előszavával. Szerk.: Asztalos Miklós. [Bp.], 1936, Erdélyi Férfiak Egyesülete, 739+1 p.+32 (kétoldalas fekete-fehér képtáblák) t. Egészoldalas és szövegközti fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói kissé foltos egészvászon kötés
Laky Dezső: Csonka-Magyarország megszállásának közgazdasági kárai. Magyar Közgazdasági Könyvtár és Remekírók Tára. XXII. Bp., 1923., MTA, VIII+468 p. Átkötött félvászon-kötés, az elülső szennylapon bejegyzéssel.
Steier, Lajos: Ungarns Vergewaltigung. Oberungarn unter tschechischer Herrschaft. Mit 87 Abbildungen und 8 Karten. Zürich-Leipzig-Wien,(1929),Amalthea-Verlag, XXXII+1007+1 p.+45 (87 fekete fehér képpel, 26 levélen) t., 4 (kihajtható fekete-fehér térkép) t. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, jó állapotban.
Schmidt-Pauli, Edgar von: Nikolaus von Horthy. Admiral, Volksheld und Reichsverweser. Hamburg, [1943], I. P. Toth-Verlag, (Hungária-ny.), 1 (címkép) t. + 344 p.+16 (fekete-fehér fotók) t. Német nyelven. Kiadói aranyozott, piros egészvászon-kötés, az elülső táblán a nagybányai Horthy-család aranyozott címerével, piros, festett felső lapélekkel, jó állapotban.
Kolozsvári harmincadjegyzékek (1599-1637.) Pap Ferenc bevezető tanulmányával és jegyzeteivel. Bukarest-Kolozsvár, 2000., Kriterion. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban. Ritka!
Kerékgyártó Árpád: Magyarország történetének kézikönyve. III. és IV. rész. III. rész: A mohácsi csatától a linczi békekötésig, s III. Ferdinánd kir. halálig. 1526-1657.; IV. rész: I. Leopold kir. székfoglalásától a szatmári békéig. 1657-1711. Pest,1868-1869,Heckenast Gusztáv, VII+224;2+192 p. Korabeli aranyozott gerincű egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kissé sérült borítóval
Béla király Névtelen jegyzőjének könyve a magyarok tetteiről. Ford. Szabó Károly. Pest, 1860., Ráth Mór, 4+90 p. Későbbi átkötött kopott félvászon-kötés, javított címlappal, volt könyvtári példány.