2 000 Ft
Dercsényi Dezső: Nagy Lajos kora. Bp., (1941), Kir. M. Egyetemi Nyomda, 319+1 p. Az oldalszámozáson belül LXIV képtáblával, rajtuk gazdag képanyaggal. A borító Végh Gusztáv (1889-1973) grafikus munkája. Nagyon gazdag szövegközti fekete-fehér képanyaggal. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói illusztrált papír védőborítóban, a papír védőborító gerincén kis sérüléssel, kis hiánnyal.