Antonius de Bonfinis: Rerum Ungaricarum Decades. Tomus IV. - Pars I. Decades IV. et dimidia V. Ediderunt J[ózsef] Fógel et B[éla] Iványi et L[ászló] Juhász. Bibliotheca Scriptorum Medii Recentisque Aevorum. Saeculum XV. Bp., 1941, Kir. M. Egyetemi Nyomda, XII+300 p. Latin nyelven. Kiadói papírkötés, felvágatlan példány, szép állapotban.
Az 1918-19-es magyarországi forradalmak.Szerk.: M. Szabó Mária. Bp, 1978, a TIT Országos Központ Társadalomtudományi Osztályának kiadványa. Papírkötésben, kissé kopott és foltos állapotban. Megjelent 3000 példányban.
Köves Erzsébet: Kelet és Nyugat. Orosz eszmék I. Miklós korában. Bp.,1982, Magvető. Kiadói egészvászon-kötés, szép állapotban. Kiadói kopottas papír védőborító.
II. világháborúval kapcsolatos könyvek: Fehér Lajos: Harcunk Budapestért Bp., 1945. Szikra, Darvas József? Város az ingoványon, Bp., 1949. Szikra, Kivel mi történt. Riportlexikon a sorsforduló szereplőiről és vértanuiról. Sérült lapokkal., Tóth Sándor: A szövjet hadsereg felszabadító hadműveletei hazánkban. Bp., 1955. Szikra. Kiadói papírkötés. Nagyrészt jó állapotban