II. világháborúval kapcsolatos könyvek: Bencze György: Szabadító börtön, Bp. Farkas testvérek, elvált papírborítóval, Gyenes István: Élet a Föld alatt., Bp. én. Gábor Áron, elvált kiadói papírkötés. Izsáky Margit: Ország a keresztfán. Bp., én. Müller Károly, Kőszegi Imre: Budavár ostroma 1945. Gábor Áron. sérült papírkötésben
Rákosi Mátyás élete képekben. Ez az album népünk és pártunk bölcs vezére és tanítója Rákosi Mátyás elvtárs 60. születésnapjára készült. Bp., 1952, Szikra. Kiadói félvászon kötésben.
II. világháborúval kapcsolatos könyvek: Tóthy JÁnos: Horthyliget a magyar Ördögsziget, Bp. Gábor Áron, Lévai Jenő? Endre László a magyar háborús bűnösök listavezetője, tízhónapos tragédia, Millok Sándor A kínok útja. Budapesttől Mauthausenig. Mindegyik többé-kevésbbé sérült papírkötésben
1956-al kapcsolatos Kádár.kori propaganada művek: Ellenforradalmi erők a magyar októberi eseményekben I-IV. köt. Bp., én., Magyar Népköztársaság Minisztertanácsa Tájékoztatási Hivatala. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés sérülésekkel, +Szenes Imre: Az utolsó napjuk. Bp., 1957. Kossuth, + Fehér könyv. A magyar köztársaság és demokrácia elleni összeesküvés okmányai II. kiadás. Bp....
Sabine Melchior-Bonnet-Aude de Tocqueville: In flagranti. Ehebrecherinnen von der Antike bis heute. Hildesheim, 2000., Gerstenberg Verlag. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Grosz Ernő: Egyesült erővel II. A magyar könyvnyomdai munkásság története 1912-től 1937-ig. Bp., 1937, Magyarországi Könyvnyomdai Munkások Egyesülete, 223 p. + 16 (fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói kissé kopott aranyozott egészvászon-kötés.
Szita Szabolcs: A Gestapo Magyarországon. Bp., 2002, Korona Kiadó . Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, volt könyvtári példány.
Lengyel Tünde-Várkonyi Gábor: Báthory Erzsébet. Egy asszony élete. Bp., 2010, General Press. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.