Kecskeméti Lipót: Egy zsidó vallás van-e? Több-e? Nagyvárad, 1913., Sonnenfeld Adolf, 213+3 p. Átkötött félvászon-kötés, az eredeti elülső papírborító az elülső borítóra kasírozták, több javított lappal, egy pótolt lappal (191/192.)
Magyarországi zsidó hitközségek 1944. április. A Magyar Zsidók Központi Tanácsának összeírása a német hatóságok rendelkezése nyomán. I. rész: Adattár. A-B (I-II.) Függelékben: A magyarországi izr. hitközségek szervezete, 1868-1950. Közzéteszi: Schweitzer József. Az eredeti kérdőívek és dokumentumok alapján sajtó alá rendezte: Frojimovics Kinga. Szerk.: Komoróczy Géza. Hungarica Judaica 6. Bp.,1994...
Nemes Ákos Kálmán-Soltész György: Hol lehet elhelyezkedni? Zsidók letepülési és elhelyezkedési lehetőségei a külföldön és a gyarmatokon. Bp., é.n. Demokrata újság 40 p. Foltos sérült papírkötésben
M. Levanon: Teach yourself Hebrew. A complete Course Specially Prepared for English Speaking Students (With Hebrew Pronunciation) for Beginners and Advanced Students. Jerusalem, 1967., S. Zack & Co. Angol és héber nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, izgalmas ajándékozási sorokkal.
Körner András: Hogyan éltek? A magyar zsidók hétköznapi élete 1867-1940. Bp., 2013, Corvina, 229 p. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.