A hulladémon huszonöt meséje. Szanszkrit tündérmesék. Szanszkritból ford., az utószót és a jegyzeteket írta: Vekerdi József. A könyv borító illusztrációja és az illusztrációk Lóránt Lilla munkái. Népek meséi sorozat. Bp., 1963, Európa. Kiadói félvászon-kötés, minimálisan sérült kiadói papír védőborítóban.
Sebők Zsigmond: Mackó úr ujabb utazásai. Mackó úr a Balatonon - Mackó úr Budapesten - Mackó úr uton. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp.,(1944.),Új Idők (Singer és Wolfner), 192 p. Hetedik kiadás. Átkötött modern egészvászon-kötés, az eredeti illusztrált elülső borítót a borítóra kasírozták, névbejegyzéssel.
Benedek Elek: Magyar mese- és mondavilág. I.-II. kötet A csodaszarvas. A fekete kisasszony Illusztrálta Reich Károly. Bp.,1987, Móra. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, kis sérüléssel
Paolo Mantegazza: A munka öröme és dicsősége. Ifjaink számára a nagy Mantegazza (Paolo) után írta Dr. Kerékgyártó Elek. Bp., én., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt. Kiadói illusztrált, festett, egészvászon kötés, jó példány
Dömötör Sándor: Kedvet virágoztató magyar népmesék. Bp., 1944, M. Kir. Iskolánkívüli Népművelési Intézet. Újrakötött félvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
Kőrösi Henrik: Bözsike. Leányok s mindazok számára, akik a kis gyermeket szeretik. Spyri Johanna után átdolgozta: - -. Bp., ,Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 89+1 p.+ 6 (egészoldalas fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal.