Henry George: Vámvédelem vagy szabadkereskedelem. Vizsgálódás a vámkérdésről, különös tekintettel a munka érdekeire. Ford.: Braun Róbert. Bp., ,"Világosság"-ny. Átkötött félvászon-kötés, szakadt címlappal, kissé kopott borítóval, a gerincen egészen kis sérüléssel.
Gáborján Alice: A tardi kendertermékek. A Néprajzi Múzeum tudománytörténeti kiadványsorozata 15. Bp.-Miskolc, 2009, Néprajzi Múzeum-Herman Ottó Múzeum. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Montesquieu: Perzsa levelek. Ford.: Palásti Sándor. Bp., 1874, Légrády, 2+261 p. Kiadói papírkötésben, a borító szakadt, és nagyrészt elvált a könyvtesttől, a könyvtest szétvált. Későbbi kiadású szakadt illusztrált papírborítóban.
Teljes esperanto-magyar, magyar eszperanto zsebszótár. Készítette: Török Péter, és Dr. Schatz Róbert. Debrecen, 1910., Kókai Lajos, 8+288; 4+162+2 p. Kiadói szecessziós egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
Végh József: A békési népnyelv népszótövei. Debreceni Tisza István Tudományegyetem Magyar Népnyelvkutató Intézetének Kiadványai. 26. sz. Debrecen, 1943., Magyar Népnyelvkutató Intézet, 155+1 p. Kiadói papírkötés, szakadt, hiányos gerinccel, ceruzás és néhol tollas jegyzetekkel.
Rácz Imre: Glossarium. Latin-magyar szójegyzék. A canonica visitatio és a régi latin nyelvű okmányok fordításához. Miskolc, 1998., Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Levéltár. Kiadói papírkötés.