cca 1900-1930 vegyes történelmi és földrajzi térkép tétel, össz. 28 db, többek közt Barthos-Kurucz: Egyetemes Történelmi Atlaszából, Pallas Nagy Lexikonából és Nagy Képes Világtörténetből valamint a Magas-Tátra látóképe a Tengerszem csúcsról; részben firkált, néhány sérült, klf. méretekben
A Magyar Királyság és Horvátország vármegyei térképei, összesen 69 db térkép (Pozsony és Pozsega hiányzik), Posner Károly metszése és nyomása, magyar, horvát-szlavón, erdélyi-partiumi vármegyékkel, közte: Varasd, Verőce, Zágráb, Szerém, Modrus-Fiume, Máramaros, Csík, Háromszék, Liptó, Árva, Ung, Bereg, Sáros, Szepes, Nyitra... stb.
23,5x30,5 cm körüli méretekben
Szép, gyűjtői állapotban
1732 Austrasiorum sive Franciae orientalis Ducatus cum pago Thuringiae australis... descriptus. Bessel, 1732. Kelet Franciaország és Közép-Európa térképe. Rézmetszet. Egy nagyobb beszakadással.. / Copper plate engraving with one large tear 72,5:86,5 cm