Deák Ébner Lajos (1850-1934): Szoknyáját húzó hölgy ("Keres valamit"). Akvarell, ceruza papír. Jelezve jobbra lent. Hátoldalán autográf felirattal: "Keres valamit". Proveniencia: Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész és műkritikus gyűjteményében, majd fia, Kézdi-Kovács Elemér (1898-1976) gyűjteményében és hagyatékában. Lap kissé foltos, széle sérült. 47,5x31 cm
Deák Ébner Lajos (1850-1934) - Prihoda István (1891-1956): Hazafelé. Színezett rézkarc, papír, jelzett (Deák Ébner Lajos), üvegezett fa keretben, lapszéli apró folttal, 21x28 cm
Deák Ébner Lajos (1850-1934): Merítő legény. Lavírozott tus, akvarell, papír. Jelezve balra lent, paszpartu által takarva. Hátoldalán autográf felirattal: "Merítő legény". Proveniencia: Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész és műkritikus gyűjteményében, majd fia, Kézdi-Kovács Elemér (1898-1976) gyűjteményében és hagyatékában. Lap széle sérült. 19,5x22 cm