Krilov, Ivan Andrejevics: Mesék. Ford.: Mándy Stefánia, Szabó Lőrinc. Orosz Remekírók sorozat. Bp., 1959, Európa Könyvkiadó. 246 p. A borítótervet és a könyvdíszeket Végh Gusztáv (1889-1973) grafikus rajzolta. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, kissé kopott borítóval. Megjelent 1000 példányban.