Gulácsy Irén: Erdély jogán és más dolgok. Cikkek, karcolatok. Bp., [1940], Singer és Wolfner. Kiadói papírkötés, sérült, foltos borítóval, néhány kissé foltos lappal.
Homér Iliása. 1-ő Füzet. I-V. ének. Görögből fordította folyó beszédben Télfy János, Pesti Egyetemi Tanár, a Páduai Academiának levelező tagja. Hellen Remekírók Magyar Fordításban 5. Ó-kori Klassikusok Pest, 1858, Lampel Róbert, (Beimel J. és Kozma Vazul-ny.), 2+101 p. Kiadói papírkötés, sérült, hiányos borítóval, szétvált kötéssel, foltos, névbélyegzővel, névbejegyzéssel.
Schulthess, F.: Dictionnaire Suédois-Francais. Svensk-Fransk Ordbok. Stockholm, 1903, P. A. Norstedt & Söner. 402 p. Francia és svéd nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, festett lapélekkel. Gombocz Zoltán (1877-1935) nyelvtudós, az MTA tagjának névbejegyzésével, dátumozva (1904).