Hantos Gyula: Administrative boundaries and the rationalisation of the public administration. - A magyar közigazgatás területi alapjai. Budapest, 1932. Athenaeum. Kiadói papírkötésben, 24p + 56 színes térképmelléklet
cca 1715 Guillaume Delisle (1675-1726) -Anselmo Maria Banduri (1675-1743): Orbis Romani descriptio seu divisio per themata sub Imperatoribus Constantinopolitanis post Heraclii tempora facta. Auctore Guillelmo Del'Isle e Regia Scientiarum Academia ad novam editionem operum Constantini Porphyrogeniti quae prodit Studio Anselmi Bandurii, Ragusini monachi Benedictini Melitensis cum ajusdem Notis et An...
cca 1921 Magyarország politikai térképe. Nagy-Magyarország és az új közigazgatási határok, sarkainál a Trianon-szoborcsoporttal. 1 : 2.500.000. Magyar Földrajzi Intézet Rt., foltos, sérült, javított, 40x27,5 cm
1904 Magyarország és Horvát-Szlavónország térképe. Rajzolta: Homolka József. 1 : 900.000. Bp., Eggenberger-féle könyvkereskedés (Magyar Földrajzi Intézet Rt.), vászonra kasírozva, hajtva, foltos, felül két kisebb lyukkal, 118x79 cm
1850 Kelet Európa és Oroszország nagyméretű térkép E. Andriveau-Goujon. Acélmetszet. 2 részben / 1860 E. Andriveau-Goujon: Etched map of Eastern Europe and Russia 70x110 cm