22 000 Ft
Királyfalvy (Kraft) Károly (1879 - 1964): Őszi délután a nagykőrösi határban. 1924. november 1. Olaj, rétegelt falemez, jelezve hátoldalon. Üvegezett, dekoratív, kopott, fakeretben. 32x50,5cm 1927-ben festette az esztergomi volt bencés gimnázium dísztermének falképeit, valamint ő restaurálta Lotz Károly és Székely Bertalan Mátyás-templombéli freskóit. Egy munkája a Magyar Nemzeti Galéria tulajdona.