Juhász Gyula: Orbán lelke. Regény. Szalatnai Rezső utószavával. Bp., 1963., Szépirodalmi, 140+2 p.+4 t. Borsos Miklós eredeti rézkarcairól készült ofszet illusztrációival. Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötésben, a borítón kis kopásnyomokkal.
[Shakespeare, William] Shakspere: Szent-Iván éji álom. Forditotta Arany János. Konewka Pál 24 rajzával. Bp., 1880., Ráth Mór, (Bécs, Fischer J. C. -ny.) 8+90 p. Borító nélküli példány, szakadt elülső szennylappal, foltos lapokkal, kissé sérült kötéssel.
Rozsnyai Kálmán: Öreg diák élő emlékei. Bp., 1943, "Szépmives Műhely", 239 p. Kiadói kartonált papírkötés, sérült, a gerincnél elvált borítóval, a címlapról a szerző arcképe hiányzik. A budapesti tankerület főigazgatójának aláírásával, pecsétjével és ajándékozási soraival ("A Miért harcoltunk? c. film díjnyertes pályázatának jutalmául. Bp., 1946. jan. 19.").
Scossa Dezső: Amor Verus. Pataky László eredeti rajzaival. "Könyves Kálmán" Regénytára. Bp., 1893, "Könyves Kálmán", 159 p. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, Leszik-kötés, festett lapélekkel, foltos, kissé kopott borítóval, az elülső szennylapon címke nyomokkal.
Várossy Gyula: Szivárvány. Humoros elbeszélések. Fehér István rajzaival. Bp., 1904, Rózsa Kálmán. 243 p. Kiadói dombornyomott, festett egészvászon-kötés, Dárday Aladár-kötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, helyenként kissé foltos lapokkal.