Altay Margit: Juli kisasszony. Bp., [1935], Pallas Irod. és Nyomdai Rt., 190 p. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé kopott, koszos borítóval és gerinccel, ajándékozási bejegyzéssel.
Giovanni Papini: Góg. Ford.: Nyisztor Zoltán. Vigilia-könyvek. Bp.,(1934),Vigilia, (Pallas-ny.), 296 p. A borító Aba-Novák Vilmos festőművész, grafikus munkája. Kiadói papírkötés, szakadt, foltos, kopott borítóval, a hátsó borítón gyűrődéssel, néhány foltos lappal.
Finnek, észtek. A magyarok északi testvérnépei. Írták: Dr. Kogutovicz Károly, Dr. Szinnyei József, Teleki Pál, Dr. Zsirai Miklós és mások. Bp.,1928, M. Kir. Egyetemi Nyomda.Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kissé kopott borítóval, egyébként jó állapotban
Kelemen Béla: Jó magyarság. Tanácsadó a magyar helyesírás, nyelvtan és fogalmazás nehézségeiben. Bp., 1910., Athenaeum. Átkötött kopott félvászon-kötésben.
Oscar Wilde: Az infánsnő születésnapja. Ford.: Takács Mária. Oscar Wilde Válogatott Művei II. köt. Bp., én., Világirodalom. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval, a címlapon hiánnyal.
Für Lajos: Kisebbség és tudomány. Gyorsuló idő. Bp., 1989., Magvető. Kiadói papírkötés. A szerző, Für Lajos (1930-2013) történész, politikus, honvédelmi miniszter által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére dedikált példány.