Régi magyar glosszárium. Szótárak, szójegyzékek és glosszák egyesített szótára. Szerk.: Berrán Jolán és Károly Sándor. Bp., 1984., Akadémiai Kiadó. Második kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Ablonczy László: Nehéz álom. Sütő András 75 éve. A szerző, Sütő András (1927-2006) Kossuth-díjas erdélyi magyar író által DEDIKÁLT példány! [Bp.], 2002., Codex Print Kft. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
Koós Hutás Gergely: Örökség. Regény. I-II. köt. [Egy kötetben.] Bp., 1943., Koós H. G. Lap és Könyvkiadó. Kiadói illusztrált papírkötés, a borító szélein kis szakadásokkal. A szerző által aláírt példány.
Koós Hutás Gergely: Végzet hatalma. Regény. I-III. köt. Bp., 1940., Koós H. G. Lap és Könyvkiadó. Kiadói illusztrált papírkötés, a II. és a III. kötetek gerincei részben elváltak a borítóktól, és a könyvtestek szétváltak. A szerző által aláírt példány, (az első kötet címlapján.
Bartucz Lajos (szerk.): A művelődés könyvtára 9. A magyar nép. 26 szövegábrával és 32 képtáblán 144 fényképpel. Budapest, 1943, Singer és Wolfner Irodalmi Intézet Rt., 349 p. Kiadói aranyozott gerincű félvászon kötésben, jó állapotban
Móra Ferenc: Szegedi tulipános láda. I-II. köt. Bp., 1936, Révai, 224 p. + 224 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.