Krúdy Gyula: Asszonyságok díja. Bp., 1919, Dr. Rácz Vilmos (Hornyánszky Viktor-ny.), 173+1 p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
Conan Doyle, [Arthur]: A nagyfejedelemség botránya. Ford.: Dr. Kemény Aladár. Bp., 1906, Vass József könyvkiadóhivatala, 95+1 p. Átkötött, sérült egészvászon-kötés, helyenként kissé sérült, foltos lapokkal.
Szuromi Lajos: József Attila talán eltűnök hirtelen. (Interpetáció.) Különlenyomat a debreceni Kossuth Lajos Tudományegyetem Studia Litteraria IX. számából, 1971., 115-127 p. A szerző, Szuromi Lajos (1936-2010) irodalomtörténész által P. Szabó Ernő (1952-2018) művészettörténész, újságíró, kritikus, szakíró részére DEDIKÁLT példány.
Beöthy Zsolt: Elbeszélések. Pest, 1871., Fekete Bernát, (Pesti Könyvnyomda Rt.), 259 p. Első kiadás. Korabeli aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval, kissé foltos lapokkal, az utolsó két lap laza és részben kijár, 1952-es ajándékozási sorokkal.
Kölcsey Ferenc: Parainesis. Bp., 1896., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 1 (címkép, Kölcsey Ferenc acképe) t. +83+1 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kopott, foltos borítóval, a gerincen sérülésnyommal.
Beöthy Zsolt: Régi nóták. Három elbeszélés. Haranghy Jenő rajzaival. Bp., Globus. A Panteon Irodalmi Intézet R.T kiadásában. Kiadói karton-kötés, kopottas, foltos borítóval.
Kossuth Ferenc harmincz parlamenti beszéde. Életrajzi adatokkal kíséri Hentaller Lajos. A beszédeket sajtó alá rendezte: Szatmári Mór. Számos képpel. Bp., 1906, Kunossy, Szilágy és Társa, 302 p. Kiadói aranyozott, dombornyomott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval,egy lap szakadt.
Kemény Géza: Rekviem egy mosolyért. Versek. A szerző által DEDIKÁLT példány. Collage könyvek 2. Veszprém, 1997, Kollázs 2000 Művészeti Stúdió. Kiadói papírkötés, hullámos.