"Fénylő ölednek édes örömében..." A sumer irodalom kistükre. Összeáll., sumer eredetiből fordította, az előszót és a jegyzeteket írta: Komoróczy Géza. Bp., 1983, Európa. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
Arcübasew: Szanin. Teljes kiadás. Bp., 1910, Rozsnyai Károly Kiadása. Kiadói papírkötés, kevés sérüléssel. Mihail Petrovics Arcübasev (1878-1927) orosz író, a forradalom elől Lengyelországba menekült. Legismertebb műve a Szanin, amelynek pornográf, szadista részei miatt a könyv a maga korában botrányt okozott.
Janus Pannonius. Magyar költő magyarul. Berczeli A. Károly fordításai. N. Kontuly Béla rajzaival. Szeged, 1934, Prometheus. Kiadói papír kötésben, papír védőborítóban.
Germaine Ramos: Csak a tested... (Rien, que tonc orps...) Ford.: Bródy István. Erotikus regény. Bp., én., Uj Magazin. Kiadói kissé foltos, kissé kopott borítóval.